O mnie
Język niemiecki Unitalent Nauczyciel

O mnie

Jestem filologiem germanistą i nauczycielem z powołania. Wybrałam pracę jako prywatny nauczyciel, ponieważ tylko taki tryb działania daje mi możliwość pełnej realizacji i wykorzystania umiejętności i wieloletniego doświadczenia. Sama decyduję, jakich metod używać i jak indywidualnie ustawiać tempo nauki, aby uzyskać maksymalny efekt. Język niemiecki można opanować i nie trzeba na to wielu lat.

Język niemiecki - Wykształcenie i kompetencje

  • Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Wrocławskim (studia dzienne) z wynikiem bardzo dobrym
  • Języka niemieckiego uczyłam już jako studentka, pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w jednej z wrocławskich szkół językowych
  • Po ukończeniu studiów pracowałam jako nauczyciel w różnego typu szkołach: podstawowej, gimnazjum i liceum
  • Przygotowuję uczniów do egzaminów maturalnych z języka niemieckiego
  • Pracowałam jako egzaminator TELC

Doświadczenie nie tylko zawodowe

Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców: 11- i 17-latka. Wiem doskonale, z jakimi problemami dotyczącymi ogólnie pojętego uczenia się borykają się dzieci oraz młodzież, a moja obecność "po dwóch stronach barykady" – jako nauczyciel z jednej strony i rodzic z drugiej, pozwoliła mi na wypracowanie bardzo skutecznych metod nauczania. Język niemiecki może być nauczany efektywnie i w znacznie krótszym czasie, niż się powszechnie uważa. U mnie nauka języka niemieckiego jest skuteczna, szybka i daje trwałe efekty.

Język niemiecki – Kształcenie kompletne

Co oznacza kształcenie kompletne, czyli nieprzerwane nauczanie od początku pod kierunkiem jednego nauczyciela:

  • Doskonałą znajomość ucznia i stosowania metod dopasowanych do jego predyspozycji
  • Brak przerw, ponownego sprawdzania kompetencji językowych, eksperymentowania z nowymi metodami etc.
  • Równomierny i nieprzerwany rozwój umiejętności czytania, pisania, rozumienia ze słuchu i mówienia
  • Zaplanowanie i realizację kompletnego planu nauki aż do momentu uzyskania wymaganego poziomu

W praktyce – język niemiecki nauka

W praktyce język niemiecki nie musi być ani trudny, ani nudny. Nauka języka niemieckiego jak każdego innego języka obcego wymaga pracy i wysiłku, ale dobrze prowadzona w niedługim czasie może przynieść trwałe efekty. Zdanie na temat nauki niemieckiego zmieniają niemal wszyscy, których uczę. Wiele osób woli do dziś posługiwać się niemieckim niż angielskim, który poznawało kilka lat wcześniej.

Odczytuję to jako oczywisty komplement – choć niemiecki uchodzi za język trudniejszy w nauce, wolą się nim posługiwać, ponieważ pewniej się w nim czują. Czy może być lepszy dowód skuteczności nauczyciela?